Sporta Komplekss “333” gatavo pasaules līmeņa FIA kartinga trasi - Sporta komplekss 333

Sporta Komplekss “333” gatavo pasaules līmeņa FIA kartinga trasi

2022. gadā "333" tiek uzsākta apjomīga Lielās kartingu trases rekonstrukcija. Ilgi gaidītās pārmaiņas ir lieliska iespēja attīstīt un stiprināt motorizēto sportu veidus Latvijā un turpmāk jau starptautiskā līmenī. 

Sporta komplekss “333”, pēc 19 gadu Lielās kartingu trases pastāvēšanas, uzsāk apjomīgus tās rekonstrukcijas darbus. Trases atjaunošanā iesaistīti vairāki desmiti dažāda veida tehnikas vienību.  

Jaunās trases projekts paredz pilnīgu konfigurācijas maiņu ar jaunu asfalta segumu visos līdzšinējos trases posmos. Jaunā konfigurācija būtiski izmainīs trases dinamiku, tsk., reljefu, padarot to par ātrāko kartingu trasi Latvijā. 

FIA kartingu trases konfigurācijas garums ir 1340 m (līdzšinējo 1200 m vietā), ar 15 tajā paredzētiem pagriezieniem, no kuriem 7 ir labie un 8 – kreisie. Viena no iespaidīgākajām līkumu sekcijām iekļaus arī 6% virāžu. 

Trases pārbūve un tās projekts ir sarežģīts un niansēm pilns process – tā vijas ar lielu atbildību un pastāvīgu darba procesa kontroli, taču mēs strādājam tā, lai gala rezultāts būtu tīkams sportistiem, ilgtspējīgs un vislabākajā kvalitātē“, stāsta Sporta kompleksa “333” trases vadītājs Elvijs Švāģeris. 

Paralēli tam, trase tiek būvēta arī citām disciplīnām, tsk. PRO klases drifta auto. Jaunajā trasē paredzēts iekļaut arī 200 metru garu dragreisa taisni 15 metru platumā. 

Rekonstrukcijas darbi norisinās atbilstoši jaunākajiem Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) kvalitātes standartiem, lai tajā varētu rīkot pasaules līmeņa kartingu sacīkstes. Tāpat, trase būs pieejama dažādu motoru sporta veidu (kartings/moto/auto) treniņiem un braucieniem ar “333” īres kartingiem ikdienā.