Kā autovadītājiem sagatavoties ziemas sezonas slidenajiem ceļiem? - Sporta komplekss 333

Kā autovadītājiem sagatavoties ziemas sezonas slidenajiem ceļiem?

Gada siltajos mēnešos autovadītājiem ir citādi braukšanas paradumi, kas neder ziemā, tāpēc ik gadu, neraugoties uz brīdinājumiem par laikapstākļiem un braukšanas apgrūtinājumiem, pirmās sniegotās dienas uz ceļiem izvēršas haotiskas visā Latvijā.

Sporta kompleksā «333», kas atrodas vien 20 minūtu braucienā no Rīgas. Ir izveidots vērienīgs Drošas Braukšanas Poligons – tas aprīkots ar iekārtām, kas imitē ekstremālas situācijas uz ceļa, un tā palīdz autovadītājiem uzzināt, kā izkļūt no bīstamām un negaidītām situācijām. Šis ir vienīgais šāda veida poligons Latvijā.

Foto: Edijs Elksnis

Poligons sastāv no četriem laukumiem. Poligonā ir  īpašs aprīkojumus, piemēram, dinamiskā ripa, uz kuras uzbraucot, automobīļa aizmugurējā ass  tiek sasviesta, tādējādi vadītājs mācās reaģēt uz pēkšņu sanesi slidenā laikā. Cits vingrinājums paredz pēkšņi ieraudzīta šķēršļa apbraukšanu, turklāt «šķērslis» vārda tiešā nozīmē izaug acu priekšā, jo to veido augstspiediena ūdens strūklas. Tiek imitēta arī bremzēšana uz mainīgām virsmās. Specializētajos laukumos imitē arī akvaplanēšanu, kas mēdz gadīties arī uz ceļiem stipra lietus laikā. 

Foto: Edijs Elksnis

Drošas Braukšanas Poligonā ir pieejami dažādi apmācību kursi pieredzējušiem autovadītājiem, kas vēlās atsvaidzināt savas braukšanas prasme un rūpējās par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību. Arī jaunajiem autovadītājiem, kas tikai nesen sēdušies pie stūres un jau laicīgi vēlās apgūt drošas braukšanas pamatus tiek piedāvātas apmācības.

Šobrīd pieejams Ziemas braukšanas kurss, kas ietver vispārēju braukšanas prasmju uzlabošanu sniegotos un slidenos laika apstākļos ar iespēju izbaudīt automašīnas sānslīdi un modelēt situācijas, kas uz ceļa var notikt neprognozēti, lai veiksmīgi izvairītos no ceļu satiksmes negadījumiem.

Kā autovadītājiem sagatavoties ziemas sezonas slidenajiem ceļiem?

Ziemas pirmās sniegotās dienas Latvijā autovadītājiem ik gadu bijušas izaicinošas – mainīgo laikapstākļu, apledojuma un sniega sanesumu dēļ rodās ceļu satiksmes negadījumi.

Lasīt vairāk