Sporta kompleksā 333 aizvadīts prestižo starptautisko sacensību “Rotax Nordic Challenge 2019” pirmais posms

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 14. un 15. jūnijā, tepat pašmāju trasē – sporta kompleksā 333, norisinājās starptautisko kartingu sacensību “ Rotax Nordic Challenge” 1. posms. Sacensībās piedalījās ātrākie kartinga braucēji no 8 valstīm (Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Beļģija, Baltkrievija, Krievija un Gruzija), taču tieši Latvijas sportistiem izdevās izcīnīt visvairāk godalgoto vietu – kopā 8 medaļas.

Senior klasē viss pjedestāls tika igauņu sportistiem, kur pirmajā vietā ar ļoti pārliecinošu rezultātu izvirzījās Kairo Kivi. DD2 klasē arī ļoti pārliecinoša uzvara  ar izteiktu punktu pārsvaru – to izcīnīja latviešu sportists Matvejs Makusins.

Junioru klasē uzvaru izcīnīja pašmāju braucējs Tomass Štolcermanis. Junioru klase šajās sacensībās bija pārstāvēta visspēcīgāk – uz starta stājās 19 sportisti no 8 valstīm. Tomass bezkompromisu cīņā uzvarēja abos braucienos, savu nākamo sekotāju atstājot aiz sevis ar vairāk kā 5 sekunžu pārsvaru.

Savukārt, runājot par DD2 Masters klasi, noteikti jāpiemin Henrijs Grūbe, kurš, būdams sacensību līderis, tehnisku iemeslu dēļ izstājās no sacensībām tikai divus apļus pirms finiša.  Tāpat šajā klasē īpaši izceļams būtu beļģu sportists Kristofers Adamss, kurš šogad piedalījās šajās sacensībās jau 14 reizi – tas ir nebijis fakts “Rotax Nordic Challenge” sacensību vēsturē. 

Sacensības varēja vērot arī tiešraidē – to nodrošināja Sportacentrs.com sadarbībā ar sporta kompleksu 333 un Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) kartinga komisiju. Sacensības komentēja Atis Veismanis un Uldis Galdiņš, padarot to par interesantu piedzīvojumu ikvienam kartinga līdzjutējam gan pie TV ekrāniem, gan viedierīcēm.

“Rotax Nordic Challenge 2019” pirmo trīs vietu ieguvēji pa klasēm:

Junior klase: 1.vieta – Tomass Štolcermanis (LV), 2.vieta – Aleksandrs Abkhazava (GEO), 3.vieta – Artjoms Mikhailovs (RUS)

DD2 klasē: 1.vieta – Matvejs Makusins (LV), 2.vieta – Ragnārs Vērus (EST), 3.vieta – Valters Zviedris (LV)

DD2 Masters klasē: 1.vieta – Kristofers Adams (BEL) 2.vieta – Igors Mukhins (RUS), 3.vieta – Prits Seis (EST)

Micro klasē: – 1.vieta – Dovidas Gudelevicius (LT), 2. vieta – Kārlis Kirikovs (LV), 3.vieta – Roberts Purmalis (LV)

Mini klasē: 1.vieta – Mārtiņš Janovskis (LV), 2.vieta – Aleksandrs Skjelten (LV), 3.vieta – Ričards Vecvagars (LV)

Senior klasē: 1.vieta – Kairo Kivi (EST), 2.vieta – Dominiks Sinkevics (EST), 3.vieta – Karl-Markuss Seils (EST)

Apsveicam visus braucējus ar godalgotām vietām un lieliskiem startiem šo prestižo sacensību 1. posmā!

“Milzīga paldies visiem dalībniekiem, priecājamies, ka sacensības tika pārstāvētas tik starptautiski un plaši.  Varu teikt, ka šīs bija Latvijā nopietnākās un stiprākās kartinga sacīkstes, tāpēc tas ir liels gods, ka tieši  333 trase varēja tās uzņemt pie sevis. Liels paldies visiem atbalstītājiem un partneriem, īpaši – Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) kartinga komisijai, kas ļoti palīdzēja, lai šīs sacīkstes pie mums varētu notikt”, stāsta “Rotax Nordic Challenge 2019” organizatoru komandas pārstāvis Haralds Šlegelmilhs.

Liels paldies par atbalstu –  Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) kartinga komisijai, sporta kompleksam 333, ziņu portālam TVnet, dzirkstošajiem dzērieniem Torley un Ziedu fabrikai.

Nākamais posms notiks 19. un 20.jūlijā Somijā (Vantaa), trešais posms – 30. un 31.augustā Igaunijā (Aravete), uz kuriem dosies arī mūsu sportisti.  Tāpat sacensību rīkotāji patur intrigu – kādā no sacensību posmiem solījis piedalīties arī divkārtējais pasaules čempions kartingā Bas Lammers! Sekojiet līdzi notikumiem un tiekamies trasē!