Ropažu novads ir titulētu auto sportistu dzimtene

Ropažu novads ir titulētu auto sportistu dzimtene

2018.gada Latvijas Automobiļu federācija sumināja Latvijas čempionus 2018 visās auto sporta disciplīnās, starp kuriem četri titulētie sportisti bija no Ropažu novada.

Ropažu novada sportisti ieguva nominācijas 3 dažādās disciplīnās. Apbalvošanas pasākumu kopumā apmeklēja vairāk kā 440 cilvēki un tiešraidē ceremoniju translēja TV kanāls Sportacentrs.lv, LMT Straume ļaujot pasākumu vērot vairākiem tūkstošiem skatītāju, līdzjutēju.

Latvijas rallijkrosa čempionātā šogad divdesmit astoņu dalībnieku konkurencē  3.vietu izcīnīja Ropažnieks Emīls Krūmiņš no komandas “Ropaži Motorsport”. Emīls par pjedestālu cīnījās 6 posmu garumā, no kuriem viens notika arī Ropažos, Sporta kompleksā “333”, kura ir viena no pirmajām rallijkrosa trasēm Latvijā. Emīls par turpmākajiem plāniem: ”Nākošgad tā tik turpināsim! Protams, ka jebkurš grib uzkāpt augstāk, bet trešā vieta ar nav slikti!”  Godam piebilstams, ka Emīla tēvs Ilgonis Krūmiņš ir viens no pamatlicējiem rallijkrosam Latvijā un kopā ar veterānu, “rallijkorsa tēvu” Vladislavu Šlēgelmilhu uzsāka šī sporta veida sākumus Latvijā.

Turpinot, Vladislava mazdēls Tomass Štolcermanis ieguva 2.vietu Latvijas čempionātā kartingā klasē Rotax max Junior, kur piedalījās ar atsevišķu vecāku atļauju, jo gadi pēc reglamenta vēl nav Tomasam, lai startētu šajā klasē. Tomass nesen atgriezās no Brazīlijas, Pasaules čempionāta, kur ieguva augstāko rezultātu no visiem latviešiem – 9.vietu. Tomass: “Tas nebija tas rezultāts, kurus vēlējās, bet tāds ir tas sporta veids”.  Tomass saņēma Latvijas Automobiļu federācijas īpašo balvu “Par Latvijas vārda nešanu pasaulē”, kas ir liels pagodinājums un novērtējums par padarīto un sasniegto.

Autokrosa disciplīnā titulēti sportisti no Ropažiem ir Ints Jeršovs. Ints Jeršovs ir vice čempions 2018 klasē Open 2500. Ints par rezultātu: “Esmu vice čempions. No 5 sacensībām trīs finišēju kā pirmais un divas nefinišēju vispār tehnisku iemeslu dēļ, tāpēc laikam var teikt, ka rezultāts ir labs. Visur, kur braucu, tur pirmais. Kur mašīna gāja. Nākošgad jāgāž tālāk!”. Jāpiebilst, ka Inta bērni Ropažu vidusskolas skolēni Marks un Kitija Jeršovi aktīvi un veiksmīgi piedalās dažādās standarta auto sacīkstēs.

Ropažnieks Jānis Olle Latvijas rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā startējot no komandas “Ropaži Motorsport” ieguva 3.vietu kopvērtējumā. Jānis par sezonu: “Papildus sanāca arī pabraukt kartinga gonkās “Openkartā” un “Diskomānijā”, kur arī tika iegūtas godalgotas vietas, tā kā ļoti auto sportisks gads man šis ir bijis un ar diezgan labiem panākumiem”.

Ropažos dzīvo un sevi par Ropažniekiem sauc vairāki talantīgi, titulēti dažādu auto sporta disciplīnu sportisti, neskaitot Emīlu Krūmiņu, Tomasu Štolcermani, Intu Jeršovu, Jāni Olli, jāpiemin arī Haralds Šlēgelmilhs, Ilgonis Krūmiņš, Ervīns Ērglis, Edmunds Ērglis, Vladislavs Šlēgelmilhs, Edijs Lūkins, Raivo Mužiks un citi. Vairāk kā 10 titulēti auto sportisti dzīvo Ropažos un ir Ropažnieki. Esam viens no bagātākajiem Pierīgas novadiem ar tik panākumiem bagātu auto sportistu sarakstu.

Visi auto sportisti pasakās pirmkārt savām ģimenēm, kuras viņus atbalsta akceptējot šo vēlmi nodarboties ar šiem sporta veidiem un paldies arī sponsoriem, bez kuriem šis viss noteikti nebūtu iespējams materiāli.