Noslēdzies “333” Ziemas kauss – pašā vasaras karstumā noskaidroti 2019/2020. gada kopvērtējuma uzvarētāji, sadalītas galvenās balvas

Noslēdzies “333” Ziemas kauss – pašā vasaras karstumā noskaidroti 2019/2020. gada kopvērtējuma uzvarētāji, sadalītas galvenās balvas

Ar sīvām cīņām, sportiskām intrigām un pārsteigumiem noslēgusies sporta kompleksa “333” organizētā Ziemas kausa 13. sezona, kuras pēdējais posms, valstī noteikto ierobežojumu dēļ, notika tikai šo svētdien, 12. jūlijā. Atgādināsim, ka šīs bija ikgadējās “333” standartautomobiļu sacensības priekšpiedziņas, aizmugures piedziņas un pilnpiedziņas klasēs; amatieru un profesionāļu ieskaitēs.

2019/2020. gada sezona bija viena no neierastākajām “333” Ziemas kausa vēsturē. Lai gan ziema nelutināja ar sniegotiem laikapstākļiem, tika sasniegts lielākais dalībnieku skaits 13 gadu laikā – 2. posmā uz starta stājās 162 ekipāžas! Arī sacensību ilgums ierindojams rekordistu listē. Šī sezona ilgusi gandrīz 7 mēnešus – “333” Ziemas kausa pirmais posms norisinājās 14. decembri, savukārt noslēdzošais posms, neparedzēto apstākļu dēļ, pašā vasaras vidū – 12. jūlijā.

Par “333” Ziemas kausa kopvērtējuma rezultātiem:

2WD klases kopvērtējumā jau pēc ceturtā posma bija viens izteikts līderis – Ģirts Feodorovs (133 punkti), kurš pēc rezultātu apkopošanas kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Otrajā vietā – Einārs Bērze (125 punkti). Maija Stakena pirms 5. posma no trešās vietas ieguvēja Armanda Galviņa atpalika par 14 punktiem un vieta uz pjedestāla viņai tika plānota tikai teorētiski. Taču notika neticamais – 5. posmā 14 gadus vecā Maija ieguva pirmo vietu, kas kopvērtējumā viņai ar 119 punktiem nodrošināja vietu uz pjedestāla trešā, godpilnā pakāpiena.

2WD PRO klasē pēc 4. posma par uzvaru kopvērtējumā cīnījās Jānis Spīķis un Varis Žentiņš, kur ar trīs punktu pārsvaru (attiecīgi 137 pret 134)  spēcīgāks izrādījās Jānis Spīķis. Otrajā vietā Varis Žentiņš (134 punkti), trešajā vietā Modris Žentiņš (114 punkti).

4WD amatieru grupā 5. posms iepūta svaigas vēsmas. Potenciālais posma uzvarētājs Rolands Ozoliņš, kuram pēc 4. posma bija 26 punktu pārsvars, 5. posmā ieguva tikai 5. vietu, tādējādi piekāpjoties Tomam Valainim. Valainis šajā posmā bija ieguvis augsto 2. vietu, kas viņu kopvērtējumā arī pacēla uz pjedestāla augstāko pakāpienu. Attiecīgi   kopvērtējumā – pirmais Toms Valainis (129 punkti), otrais – Rolands Ozoliņš (126 punkti), trešais šajā klasē Agris Martinsons, viņš kopvērtējumā ieguvis 120 punktus.

4WD PRO: Šajā klasē viss notika kā pēc grāmatas. Mārtiņš Ločmelis (134 punkti) kļuva par šīs klases uzvarētāju kopvērtējumā, kā arī tika paredzēts pēc 4. posma,  Artis Vicinskis (125 punkti) ar dažu punktu starpību ierindojās 2. vietā. Savukārt, Rolands Kaucis  kļuva par Ziemas kausa pēdējā posma uzvarētāju, tādējādi nodrošinot sev 3. vietu kopvērtējumā.

RWD AM šajā sezonā bija “333” Ziemas kausā visplašāk pārstāvētā klase. Pēc 4. posma potenciālos pirmās un otrās vietas ieguvējus Andri Aizpurieti un Gati Gedroicu-Jurago šķīra tikai 2 punkti, šo secību kungi spēja saglabāt arī pēc izšķirošā posma – pirmajā vietā Andris Aizpurietis (137 punkti), otrajā – Gatis Gedroics-Jurago (130 punkti). Trešajā godpilnajā vietā ierindojās Jānis Auziņš ar 114 punktiem.

Līdz pat sacensību beigām RWD PRO klasē situācija bija sportiskas intrigas apvīta. Par pirmo/otro vietu kopvērtējumā cīnījās divi kungi – Raivis Galviņš un Aleksejs Kreipāns. Un šo faktu īpaši interesantu padarīja tas, ka abi kungi “333” Ziemas kausā startēja ar vienu automašīnu. Starpība arī pēc sacensību beigām tā arī palika tāda pati – tikai viens punkts. Lūk, lieliskais trijnieks:

1. vieta – Raivis Galviņš (132 punkti)

2. vieta – Aleksejs Kreipāns (131 punkts)

3. vieta – Kaspars Mamons (109 punkti)

Par uzvarētāju apbalvošanu pēc noslēdzošā, 5. posma bija parūpējies “333” Ziemas kausa galvenais lieldraugs SIA KG Knutsson, kā jau ierasts, apbalvojot sportistus ar vērtīgajiem Kamasa-Tools instrumentiem.

Savukārt, kopvērtējuma uzvarētāji ieguva balvas no smērvielu ražotāja Addinol, riepu pārstāvja Uniroyal un galveno balvu no Sporta kompleksa “333” – pieredzes apmaiņas braucienu uz Rustavi International Motorpark trasi Gruzijā, kur gūs neaizmirstamu pieredzi pilotējot Formulu, Mitjet un Legend automašīnas!

Sacensību organizatori sporta komplekss “333” izsaka lielu pateicību visiem, kas piedalījās un ļāva šim lieliskajam notikumam notikt. Visiem sportistiem par pacietību, sapratni un uzticēšanos, skaisti pabeidzot iesākto līdz galam. Paldies Latvijas Automobiļu federācijai par sadarbību un atsaucību.

Paldies visiem tiesnešiem, medicīnas darbiniekiem,  trases personālam un tiem organizatoriem, kas sacensībās paliek “aiz kadra”. Paldies sponsoriem un atbalstītājiem – Uniroyal, Addinol, SIA KG Knutsson (Kamasa-Tools), Torley, Gekai, Digitālās drukas centram, Ziedu Fabrikai, “333” Cafe. Paldies par ziņošanu go4speed.lv, TVnet, autopasakumi.lv, 4rati.lv.

Tiekamies “333” Ziemas kausā 2020/2021! #tiekamiestrase #dubultdrosi