DROŠAS BRAUKŠANAS POLIGONS

333 DROŠAS BRAUKŠANAS POLIGONS

 

Sporta kompleksā “333” 2007.gadā tika izveidots pirmais šāda veida poligons Ziemeļeiropā. Tas sastāv no 5 trasēm: aplis, kalns, dinamiskā ripa, akvaplanings un veiklības testu laukums. Katra trase ir specializēta specifisku uzdevumu, metodikas, drošas braukšanas pamatu un sānslīžu apgūšanai. Trašu daudzveidība sniedz iespēju izveidot interesantas, individuālām vēlmēm atbilstošas apmācību programmas.

Drošas braukšanas poligona mērķis ir nodrošināt profesionālus un drošus apstākļus ekstremālu situāciju realizēšanai un drošas braukšanas pamatu apgūšanai. Apgūstot drošas braukšanas pamatus, klients ne tikai izbauda nepieredzētas sānslīdes un adrenalīnu absolūti drošos apstākļos, bet arī kļūst par labāku auto vadītāju, tādejādi sniedzot ieguldījumu sabiedrības labā!

TESTU LAUKUMS

 

Multifunkcionāls laukums, ko veido 150m garš un 30m plats asfalta segums.

Sākot ar visvienkāršāko noparkošanos un beidzot ar sarežģīta slaloma veikšanu – trase piemērota jebkādas sarežģītības metodikai. Šeit ir arī atvēlēts laukums bremzēšanai ar dažādiem segumiem, lai spētu izvērtēt mašīnas apstāšanās distanci pie dažādas saķeres.

 

Laukumā ir arī akvaplaningam atvēlēta daļa. Akvaplanings ir viena no bīstamākajām situācijām, ko uz ceļa var pieredzēt ikviens. Poligonā pilnīgi drošos apstākļos ir iespējams izbaudīt, kas tad īsti notiek ar auto akvaplaninga laikā, var pārbaudīt gan auto vadāmību, gan bremzēšanu. Ideāli piemērota trase, lai pārbaudītu, cik nesen iegādātās riepas ir kvalitatīvas!

333 drosas brauksanas poligons dinamiska ripa

APĻA LAUKUMS

 

Šīs trases pamatuzdevums ir sniegt iespēju sajust un saprast mašīnas galējo saķeres robežu. Drošos apstākļos pārbaudīt to, kas uz ielas procentuāli visbiežāk beidzās ar sadursmi vai, labākajā gadījumā, pamatīgu izbīli.

 

Pateicoties speciāli veidotajam reljefam, atšķirībā no dinamiskās ripas, šeit tiek panākts, ka sānslīde sākas caur automašīnas priekšējo asi. Kad auto vadīšana ir apgūta arī šeit, lai uzdevumu padarītu interesantāku un sarežģītāku,  tiek pievienoti ūdens šķēršļi. Vadītājam ir nevadāma sānslīde jāpadara par vadāmu, kā arī paralēli jāizvairās no šķēršļiem. Šī trase ir lieliski piemērota, lai iemācītos izvērtēt pareizu braukšanas ātrumu slidenos apstākļos, kā arī iemācītos pareizi rīkoties situācijās, kad izvēlētais ātrums ir pārāk liels.

333 drosas brauksanas poligons aplis

DINAMISKĀS RIPAS LAUKUMS

 

Vissarežģītākā un reizē visinteresantākā trase.

Šajā trasē, ar speciālas iekārtas palīdzību, tiek izraisīta automašīnas sānslīde. Sānslīdes intensitāte, ātrums un virziens ir regulējams. Sānslīdes virzienu iespējams noregulēt režīmā, kad to nav iespējams prognozēt!

Lai trasi padarītu vēl interesantāku – divos līmeņos ir uzstādītas ūdens šķēršļu sekcijas. Imitētie šķērši paredzēti, lai sagatavotu autovadītāju gadījumam, ja pēkšņi, negaidīti uz ceļa parādās, piemēram, gājēji, dzīvnieki, pārgalvīgs motobraucējs vai jebkādi priekšmeti. To visu poligons reāli imitē ar drošiem šķēršļiem!

 

Brauciena laikā ne tikai nevadāma sānslīde ir jāpārvērš pārvaldāmā, bet arī jāizvairās no šķēršļiem. Pateicoties plašajām trases regulēšanas iespējām tā var būt īsts izaicinājums arī profesionāliem sacīkšu braucējiem.

333 drosas brauksanas poligons dinamiska ripa

KALNA TRASES LAUKUMS

 

Trase ar vislielāko ātrumu un reljefu.

Šajā trasē apgūst – kā mainās saķere, braucot pa stāvu nogāzi; kā mainās bremzēšanas ceļš; kā uz auto darbojas slīpuma inerces spēki. Kā pareizi rīkoties šādos apstākļos? To visu ir iespēja notestēt tieši šajā trasē.

 

Trasē ietilpstošo uzdevumu sērija ir: maksimāls paātrinājums īsā distancē, izvairīšanas no šķēršļiem pie liela ātruma, bremzēšanas un līkuma veiksmīga izbraukšana. Arī šeit apstākļus sarežģītākus padara speciālā epoksīda virsma, kas automašīnas saķeri samazina līdz maksimālam minimumam un ūdens šķēršļu sekcijas. Tiem, kam ar šīm sajūtām ir vēl par maz, tiek piedāvāta ātruma mērīšanas iekārta, kas fiksē, ar kādu ātrumu tiek veikts uzdevums. Kurš būs ātrākais un precīzākais?!

333 drosas brauksanas poligons kalns